Футболният гранд ЦСКА постигна трудна победа над Септември София с минималното 0:1 като гост в мач от 21-ия кръг на Първа лига. "Червените" стигнаха до победата на националния стадион "Васил Левски" с гол на Дюкенс Назон, дошъл след неспортсменска постъпка от страна на ЦСКА.
Още: Крушарски защити Георги Иванов и отсече: В Локо Пловдив няма залози, по-чисто е от църквата
Повратният момент в срещата дойде в края на първото полувреме, когато страстите на терена се нажежиха. Брадли де Нойер бе задържан за фланелката от противников играч, но главният съдия не отсъди нарушение, което предизвика остри реакции от Саша Илич и компания.
Две минути по-късно ЦСКА си "отмъсти", реализирайки неспортсменски гол. Играчите на Септември изчистиха топката в тъч, за да може техен съотборник да получи медицинска помощ. Въпросният играч обаче бе извън очертанията на терена, а Юрген Матей поднови бързо играта със странично хвърляне.
Още: "Ако не съм аз, с дървената говедарска глава да държа дисциплината, Локо Пловдив нямаше да го има"
В такива ситуации неписаното правило повелява, че отборът трябва да върне топката на съперника, който я е изчистил в тъч. Матей обаче подаде към Дюкенс Назон, който хвана в крачка неподготвената отбрана на Септември, за да излезе сам срещу вратаря и да вкара.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Сърцето и душата" на Левски закопа "сините"! Локо Пловдив завърза битката на върха в Първа лига
През втората част ЦСКА съхрани минималния си аванс и стигна до трите точки. С победата "червените" увеличиха аванса си на върха и вече имат 53 точки - с четири пред втория Лудогорец, който във вторник гостува на Левски. Септември заема 13-о място с 16 точки.
ОЩЕ: Дюкенс Назон ще става (отново) национал
Още: 11 от заложилите на мачове обжалвали, БФС не уважи нито един
Още: Изгонен от ЦСКА е фаворит за Ботев Пловдив! Любо Пенев също бил в играта