При Стипич - 6 победи, при Керкез - 0 победи: ЦСКА падна и от шампиона на Словения преди сезона на промяната

02 юли 2025, 21:02 часа 1057 прочитания

Българският футболен гранд ЦСКА не успя да запише нито една победа в четирите си контроли от лятната подготовка за новия сезон 2025/26. Възпитаниците на Душан Керкез претърпяха тежка загуба от словенския шампион Олимпия Любляна с 0:3 по време на лагера си в Словения. Интересното е, че миналото лято "червените" постигнаха шест победи в шест контроли при Томислав Стипич, но след това резултатите на отбора бяха крайно разочароващи. Сега Керкез не записа нито една победа, но ще се надява да постигне добри резултати в сезона, в който всички фенове очакват положителна промяна.

ЦСКА падна и от Олимпия Любляна в Словения

След като по-рано ЦСКА загуби от Хайдук Сплит и завърши наравно с Кривбас и Шкендия, сега "армейците" отново не успяха да зарадват новия си треньор с победа. А играчите на Керкез имаха своите възможности - още в първите минути на два пъти можеше да се стигне до гол. Олимпия наказа пропуските на българите с гол в 17-ата минута, когато Ачимович преодоля Фьодор Лапухов с удар от близка дистанция.

ЦСКА - Олимпия Любляна

След силните начални минути ЦСКА се стъписа и Олимпия започна да контролира мача. Ачимович пак можеше да вкара, но пропусна от изгодна позиция. В 35-ата минута Зюмюр Бютучи също направи фрапантен пропуск, след като излезе очи в очи с противниковия страж. В 55' дойдоха и първите смени на Керкез, като в играя се появиха Каймаканов и Турицов на местата на Тасева и Скаршем. Малко след това Ачимович пак имаше ситуация за гол, но не успя да намери очертанията.

 В средата на втората част Олимпия Любляна стигна до втори гол. Лумбард Делова, който може да напусне ЦСКА, допусна груба грешка при изнасяне на топката, като съперник пресече подаването му. Топката стигна до Дофо, който сам срещу Лапухов не сбърка за 2:0. В миналия кръг Делова пак сбърка фатално за гол във вратата на "червените". В края на мача Олимпия вкара и трети гол - Кордоба извърши нарушение за дузпа, а Там от състава на Любляна вкара за 3:0.

ЦСКА започва сезон 2025/26 с гостуване на Ботев Пловдив на 19-ти юли, а после следват домакинство на Спартак Варна, гостуване на Локомотив Пловдив и домакинство на Черно море. Припомняме, че "червените" нямат ангажименти в евротурнирите, след като не успяха да се класират за Европа за втори пореден сезон.

Още спортни новини четете в Actualno.com!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес