Слаб ЦСКА извади огромен късмет срещу Етър, „червените“ едва устискаха победата (ВИДЕО)

4546
Снимка: cska.bg

ЦСКА изигра поредния си слаб мач в Първа лига в последните седмици. „Червените“ се измъчиха здраво на стадион „Ивайло“ срещу новака в елита Етър Велико Търново, но успяха да се поздравят с трите точки след минимална победа с 1:0. Двубоят бе отложен мач от третия кръг на първенството.

Домакините има за какво да съжаляват, тъй като дузпа за тях бе отменена в средата на второто полувреме, а в самия край на срещата попадение на Ивайло Димитров не бе зачетено заради засада. „Армейците“ пък играха близо половин час с човек по-малко, след като капитанът Амос Юга получи директен червен картон.

Етър доминираше преди почивката

Тимът на Етър започна по-активно срещата и създаде няколко много опасни ситуации пред Густаво Бусато, но стражът на ЦСКА демонстрира страхотен рефлекс и не позволи на топката да влезе във вратата му. „Червените“ отговориха с удар на Фаетон, който обаче бе много неточен.

В 36-ата минута великотърновци бяха много близо до гол. След страхотен удар на Кольо Станев Бусато успя да избие, но топката попадна на главата на Крум Стоянов, който стреля от няколко метра, но бразилският страж на „армейците“ отново успя да избие. Секунди по-късно отново вратарят спаси ЦСКА от попадение.

ЦСКА най-накрая се събуди в даденото от съдията продължение на първото полувреме и създаде две много добри ситуации, но Джонатан Линдсет не успя да ги реализира.

ЦСКА може да се радва, че не получи гол

Край на мача.

Posted by CSKA Sofia FC on Wednesday, November 1, 2023

В началото на втората част „червените“ все пак стигнаха до гол. След остро подаване на Фаетон в наказателното поле последва разбъркване. Марселино Кареасо се оказа най-съобразителен и успя да прати топката в мрежата на Етър.

Около половин час преди края на редовното време се случи и една от най-любопитните ситуации в срещата. Амос Юга повали на границата на наказателното поле откъсващия се Крум Стоянов и съдията Ивелин Занев даде дузпа и жълт картон за полузащитника на „армейците“.

Ситуацията бе разгледана с ВАР, като се видя, че нарушението на Юга е на сантиметри извън границата на наказателното поле. Занев правилно промени решението си и отмени дузпата и даде фаул. Той също така промени и решението си за картона като показа директен червен на капитана на ЦСКА.

Край на мача. 0:1…..........

Posted by Етър Велико Търново on Wednesday, November 1, 2023

В първата минута на даденото от съдията продължение Етър изравни чрез Ивайло Димитров, който се възползва от отлично подаване на Николай Янков. Попадението бе разглеждано няколко минути с ВАР и в крайна сметка ЦСКА отново извади късмет, тъй като нападателят на великотърновци бе в много тънка засада.

След успеха си ЦСКА събра 32 точки и се изкачи на второ място във временното класиране. Лидер е Черно море също с 32 пункта. Трети е тимът на Локомотив Пловдив с 31. Етър пък продължава да е на последна позиция с едва 8 точки в актива си.

Вчера пък стана ясно, че има нова жалба срещу строежа на "Българска армия".