"Славия" и "Пирин" отпаднаха още на 1/16-финал за Купата

4371

В двубои от 1/16 финалите за Купата на България два отбора от елитната "А" група отпаднаха. Спартак Плевен хвърли бомбата и отстрани "Славия" с 2:1.

Още в първата минута плевенчани поведоха в резултата след гол на Пламен Тенев. След попадението "белите" атакуваха повече и успяха да изравнят чрез Жереми Манзоро, който реализира дузпа. В 62-та минута Тодоров отново изведе гостите напред, което се оказа достатъчно отборът му да продължи напред в надпреварата.

"Пирин" Благоевград пък отпадна от "Несебър" с минималното 1:0. Попадението е дело на Стамен Ангелов в 74-та минута.

Днес от 18:45 ЦСКА посреща Нефтохимик в София, а утре "Левски" гостува на "Поморие" на стадион "Лазур" в Бургас.

Всички резултати от 1/16-финалите на Купата:

Спартак Плевен - Славия 2:1

Локомотив Мездра - Лудогорец 0:5

Пирин Разлог - Черно море 1:7

Септември Симитли - Ботев Пловдив 0:4

Очаквано "Лудогорец" продължава за Купата на България

Очаквано "Лудогорец" продължава на 1/8-финал за купата на България. "Орлите" победиха с 5:0 като гост Локомотив (Мездра) 1929. Разград...

Оборище - Локомотив Пловдив 0:2

Светкавица - Берое 0:4

Несебър - Пирин Благоевград 1:0

Пирин Гоце Делчев - Монтана 1:3

Оборище (Панагюрище) - Локомотив (Пловдив) 0:2