Славия надигра десет от ЦСКА 1948 и направи услуга на Ботев Пловдив (ВИДЕО)

1005

Славия победи ЦСКА 1948 с 2:0 насред Бистрица в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе доста интригуващ, тъй като освен двете попадения зрителите видяха пропусната дузпа от гостите, както и червен картон за играч на домакините.

Първата част предложи доста емоции

Славия получи право да изпълни дузпа в 20-ата минута на срещата. Владимир Николов бе повален в наказателното поле на ЦСКА 1948 от Теодор Иванов и съдията показа бялата точка. Зад топката застана Тони Тасев, който обаче не успя да преодолее Петър Маринов.

Около четвърт час по-късно домакините от ЦСКА 1948 останаха с човек по-малко на терена. Росен Божинов дръпна за фланелката, откъсващия се сам срещу вратата, Владимир Николов и получи директен червен картон.

Славия се възползва от численото си предимство на терена и в 42-ата минута най-накрая поведе. Керчев центрира добре в наказателното поле, където Денислав Александров с глава матира стража на тима от Бистрица.

След почивката Славия затвърди успеха си

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 0:2 | КРАЕН РЕЗУЛТАТ 0:1 Денислав Александров (42) 0:2 Тони Тасев (65) ЧЕСТИТА ПОБЕДА, СЛАВИСТИ! #БЕЛИТЕОТСОФИЯ #СЛАВИЯСОФИЯ #ПФКСЛАВИЯ1913 #ЗАЕДНОМОЖЕМ #SLAVIASOFIA #C48SLA

Posted by Slavia Sofia on Friday, May 10, 2024

След почивката гостите продължиха да натискат съперника и в крайна сметка стигнаха до втори гол. В 65-ата минута на срещата Тони Тасев се разписа, след като добави в мрежата свой собствен удар, отразен първоначално от Петър Маринов.

„Белите“ можеха да направят резултата класически десетина минути по-късно, но опасен изстрел на Тони Тасев от близко разстояние не намери очертанията на вратата. До края на мача повече голове не паднаха и Славия се поздрави с успеха.

Класирането в Първа лига

След успеха си Славия събра 40 точки от 33 двубоя и се намира на 10-то място във временното класиране в Първа лига. Победата запази шансовете на „белите“ до края на шампионата да стигнат до седмото място, което дава право на бараж за участие в Европа през следващата кампания.

В момента седмата позиция е заета от ЦСКА 1948, който има 45 точки от 33 мача. Осми е Ботев Пловдив, който също е с 45 пункта в актива си, но и с двубой пасив. Утре „канарчетата“ гостуват на Арда и при победа ще поведат с 3 точки на отбора от Бистрица. Тимът от Кърджали също има за какво да играе, тъй като заема девето място с 41 пункта от 32 мача. До края на първенството остават 3 кръга.

Онзи ден пък стана ясно, че треньорът на Славия Златомир Загорчич няма никакво намерение да подава оставка.