В столичното дерби: Локо София победи минимално Славия (ВИДЕО)

3318
Снимка: Фейсбук страница на Локомотив София

Локомотив София записа минимален успех срещу Славия с 1:0 в столичното дерби от 24-ия кръг на efbet Лига. Карлос Франса отбеляза единственото попадение в срещата в 55-ата минута, а секунди по-рано ВАР отмени гол на Тони Тасев заради нарушение в хода на атаката.

Първият шанс се откри пред "белите". Тасев обаче не успя да се възползва от добрия пас на Стоев. Малко по-късно Ертан Томбак допусна сериозна грешка. Неточността на крайния защитник доведе до удар на Костов, който бе блокиран. Топката попадна в Мартин Райнов. Той също пробва късмета си, но Светослав Вуцов спаси. До края на частта двата отбора си размениха по няколко атаки. В край на сметка до попадения не се стигна.

ОЩЕ: Георги Петков няма намерение да спира с футбола дори и на 47 години

0:0 | ПОЛУВРЕМЕ #БЕЛИТЕОТСОФИЯ #СЛАВИЯСОФИЯ #ПФКСЛАВИЯ1913 #ЗАЕДНОМОЖЕМ #SLAVIASOFIA #LOKSLA

Публикувахте от Slavia Sofia в Петък, 17 март 2023 г.

Началото на второто полувреме бе доста драматично. Славия поведе чрез Тасев в 53-тата минута. Голът обаче се отмени от ВАР заради нарушение на Владимир Николов в хода на нападението. В ответната атака Карлос Франса изведе "железничарите" напред с шут от близка дистанция. Футболистите на Загорчич се опитаха да отговорят, а Стоев и Иванов пропиляха добри възможности

ОЩЕ: Загорчич и Венци Стефанов „изпили три ракии" и се разбрали

След днешния успех Локо София се намира на девета позиция с 34 точки. Това бе втора поредна победа за възпитаниците на Станислав Генчев, които в миналия кръг надвиха Спартак Варна. "Белите" пък са седми с 38 пункта. Двата тима ще се срещнат отново на 3 април за Купата на България.