Книгата е разказ за един необикновен живот и вълнуващата кариера на Невена Коканова. Творбата е посветена на 80-тата година от рождението на обичаната българска актриса. Нейн автор е популярният журналист Георги Тошев.
Още: Oт паник атаките до писането на бестселъри: Деси Дюлгерян в Студио Actualno (ВИДЕО)
Още: "Годината на слона" - исторически роман, притча в стила на 1001 нощ
Организаторите Книгомания.бг, регионална библиотека „Христо Ботев“ и авторът канят врачани на 25 февруари на премиера на книгата й. Веднага след представянето във врачанската библиотека ще има и прожекция на новия документален филм „Невена Коканова. Пътуване“.
На място ще можете да закупите и екземпляр от биографията „Години любов“ и да вземете автограф от автора й Георги Тошев. Събитието е част от Националното турне „Години любов“, коментираха от библиотеката във Враца.
В книгата са публикувани съкровени спомени на актрисата Невена Коканова. За себе си тя казва, че е преживяла радости и скърби, бивала е горда, но е познала и срама… Георги Тошев е събрал най-интересното от разговорите си с актрисата и спомените на близките ѝ.
Още: Радослав Бимбалов и Георги Господинов сред номинираните за награда "13 века България"
Луксозното издание, посветено на 80 години от рождението на българската звезда ще зарадва киноманите с богат снимков материал: над 250 снимки от личния архив на дъщеря й Теодора, някои от които се публикуват за първи път. В книгата ще намерите и три пощенски картички с неизвестни портрети на актрисата.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!