Приключи проверката за опасни водоем след последните наводнения в страната. Тя започна на 27 октомври - първият работен ден след поредното наводнение.
Още: Пица с октопод на летния Никулден в Бургас
Още: Ченгене скеле в Бургас ще бъде топ дестинация на 18 май
Инспекцията в Бургаско, където беше дадена една жертва, показва, че речните корита не са чистени от 3 години, а 1/5 от водоемите в областта са в окаяно състояние. Обходени са над 250 водни обекта в цялата област, информира Нова телевизия.
"44 са проверените язовира и малки язовира,за които поне засега има информация, че са потенциално опасни”, обясни Димитър Христов- гл. експерт „Отбранително-мобилизационна подготовка” в Областната администрация в Бургас.
Язовир Маринка е един от опасните в областта. Той стана причина при първото наводнение през юли водите му да залеят десетки къщи. Сега обаче е източен до край. Община Бургас, която го стопанисва, е започнала ново проектиране на подпорната стена, което ще е готово до две седмици, информира Нова телевизия.
Още: Още много мазут: Сателитни снимки показват две огромни петна в Черно море
Още: Ето кога ще излъчат най-доброто от европейското кино в Бургас
„Този ремонт трябва да се направи от специалисти, да се дадат предписания към евентуално новия концесионер. Ако се вземат конкретни решения за стената, с язовира няма да има проблеми, тъй като той е една част, която спасява заливането на селищно образувание Черниците”, обясни Лъчезар Колев, кмет на село Маринка.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Откриха 1 кг кокаин, заровен край Бургас, има арестувани
Още: Фолклорни изпълнители ще зарадват с концерти домовете за стари хора в Бургаско
Решението на експертите обаче е 8 малки водни басейна в областта, за които е доказано, че крият сериозни рискове, да бъдат ликвидирани.
Снимка: Архив
Още: Авиомузей-Бургас обявява вход свободен за 6 май
Още: РИОСВ "успокои", нефтът по Южното Черноморие бил стар (ВИДЕО)