Втората инстанция не пусна Брендо в Румъния

21 февруари 2014, 14:05 часа 10643 прочитания 0 коментара

Заповедта за екстрадиране на сочения за крал на кокаина Евелин Банев-Брендо беше отменена от Софийския апелативен съд.

Още: Пожар край язовир "Мътница" във Врачанско

Още: Отново десетки пожари през изминалото денонощие, каква е ситуацията

Брендо трябваше да бъде екстрадиран по дело, което се води в Румъния. На днешното си заседание обаче апелативният съд реши друго, предаде Агенция "Фокус".

Още на първа инстанция имаше проблеми със заповедта за екстрадиция, тъй като румънската страна не отговори на исканията на България за конкретна информация относно обвиненията срещу Евелин Банев, както и подробности около самата екстрадиция – за разноските, за периода, в който Банев ще бъде в Румъния, дали ще го връщат след всяко заседание и други. В крайна сметка обаче на първа инстанция искането на Румъния беше удовлетворено.

Евелин Банев нашумя особено силно след като дъщеря му беше отвлечена. Той попадна във фокуса на закона заради обвинения за трафик на кокаин, пране на пари и организирана престъпна група.

Още: Провал по дело за КТБ: Антикорупционната комисия трябва да плати 52 млн. лева

Още: Издирва се: Повече от седмица 55-годишен мъж от София е в неизвестност (СНИМКА)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес