Задържаха на ГКПП „Кулата“ шофьор със стоки менте на водещи марки

31 януари 2023, 15:57 часа 2000 прочитания 0 коментара

Гранични полицаи задържаха на ГКПП „Кулата“ шофьор със стоки, имитиращи продукти на защитени търговски марки, съобщиха от МВР.

Още: Влак блъсна човек между гарите Подуяне и Искър в София

Още: Пожарът край Балчик все още не е овладян

Действията са осъществени вчера от екипа по противодействие на контрабандата, нарушенията и престъпленията, свързани с ДДС и вътрешно-общностното придобиване на стоки към ГКПП „Кулата“. Граничните полицаи предприели проверка на товарен автомобил DAF, влизащ от Гърция. Камионът управлявал 47-годишен мъж от Пазарджик, а представените от него документи сочели, че превозва кашони с играчки.

В рамките на извършения контрол, зад тапа от няколко кашона с играчки, граничните полицаи установили стоки, за които има съмнения, че имитират защитени търговски марки – общо 314 кашона.

Шофьорът е задържан. Уведомен е дежурен прокурор, по случая е заведено досъдебно производство по описа на ГПУ-Петрич.

Още: Военни с два вертолета "Кугар" оказват помощ в гасенето на пожарите край Струмяни и Харманли

Още: Жена нападна лекар в Пловдив, не харесала как лекува дъщеря ѝ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес