Болка в кръста, в гърба или в главата - тези неразположения са в състояние да съсипят деня ни. И в случая на помощ идват болкоуспокояващите. Но често ефектът от тях не е този, който бихме желали и това се дължи на грешки в приема им. Тези медикаменти са по-ефективни, когато се приемат по определен начин, категорични са експертите.
Още: 8 юли: Какъв църковен празник е утре и какво НЕ трябва да се прави
Още: Какъв църковен празник е на 7 юли, какво НЕ трябва да се прави
Болка - хапче - болка
Бъдете внимателни, просто приемането на хапче всеки път, когато изпитвате болка, не е най-доброто решение. Неправилното лечение или предозирането може да доведе до порочен кръг: болка - хапче - болка.
Направете почивка
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 7 юли /валутен калкулатор/
Оливър Емрих, немски общопрактикуващ лекар, споделя че много от пациентите му правят грешката да пият хапчета за болка твърде често. Ако лекарствата се приемат непрекъснато, може да постигнете обратен ефект и това да доведе до влошаване на симптоматиката.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
В резултат атаките стават по-продължителни и по-интензивни.
За да се избегнат страничните ефекти, специалистът препоръчва да се придържате към доказаното "правило 10-20". Това означава, че трябва да приемате болкоуспокояващи за не повече от десет дни в месеца, след което трябва да направите почивка за 20 дни.
Същевременно експертът отбелязва, че препарати като диклофенак, парацетамол и ибупрофен са противовъзпалителни средства, но не действат при най-често срещаните видове главоболие.
Още: Кога е построен първият панелен блок в България
Още: Как да изберем"правилния" за нас етаж в един блок?
По-често главоболието може да бъде причинено от пренапрежение на мускулите. Затова редовната тренировка е най-добрата превенция.