Можете ли да пеете? Попитайте вашите съседи.

2463
Можете ли да пеете? Попитайте вашите съседи.
Снимка: iStock

Случвало ли ви се е да ви е така хубаво на душата, че чак да ви се допее? Някои пеят под душа, други си запяват в колата, трети обичат да припяват като рок звезда у дома, когато са сами. И все пак, ако и вие сте една сладкопойна чучулига, все още не сте стигнали до предвания за таланти, но у вас все напира въпросът: „Как да разбера дали мога да пея?“, значи сте попаднали на правилната тема.

Понякога е трудно обективно да оцените собствените си вокални способности. Оказва се, че е напълно възможно да се прецени, ако се научите да слушате и чувате правилно дори собствения си тембър. За целта запишете се (може и на телефона си). Обърнете внимание на интонацията на гласа ви, височина и способностите си да имате контрол над гласа. Хубавата новина е, че почти всеки може да пее добре или да се научи. За целта следвайте тези лесни насоки и ще развиете вокалните си способности.

Какъв талант имате по рождение според зодията си

Как да разберете дали можете да пеете?

1. Тествайте се за музикална глухота

Музикалната глухота е невъзможността за правилно възприемане височината на звуците. В интернет може да откриете няколко теста, които да ви позволят да идентифицирате подобен тип проблем.

Разберете, дали различавате ниски и високи ноти или страдате от „амузия“ (1,5% от населението не може да разпознае височина, тон или дори ритъм).

Има много онлайн викторини, които се състоят от кратки откъси на добре познати мелодии или песни. Вслушайте се в пасажа и помислете, дали е изпълнен правилно.

Музикалната глухота не значи, че имате лош глас, но ви ограничава да настройвате гласа си към конкретна мелодия или песен. Така ще изпитате и трудност при опит да контролирате певческите си способности. Това, разбира се, не означава на 100%, че имате музикална глухота. При повече тренировки може да се усъвършенствате.

Десет съвета как да развиете скритите си таланти

2. Попитайте вашите съседи

Потърсете чуждото мнение. Попитайте вашите съседи, те са хората, които най-често ви чуват от съседната стая. Помислете може ли да им имате доверие? Опитайте да пеете пред приятели и семейство и потърсете тяхното мнение. Ако вашият приятел пее и го прави много добре, допитайте се до него за техническите аспекти.

3. Пейте пред други хора

Ако се нуждаете от градивна критика, опитайте да пеете пред публика. Организирайте или посетете малък концерт или изнесете такъв сред приятели и семейство. Кандидатствайте и участвайте в музикално шоу за таланти или посетете караоке.

Открий таланта си и го развий

4. Изберете подходящо пространство

Гласът ви ще звучи много по-добре в голяма стая, където има високи тавани, вместо в мазе с мокет.

Когато пеете пред други хора, потърсете мнението на публиката. Винаги дръжте на искреното мнение и дори градивната критика. Важно е да разберете, че някои слушатели могат да спестят от коментарите си, а други да са много обективни. Ще има и такива, които са крайно критични. Обмислете за всички тях, като на средна оценка за вашата дарба, талант, певчески способности.

В заключение:

Друг начин да разберете мнението на публиката е да пеете на оживено място. Такова може да е гара, в метро или в търговски център. Хубаво е да използвате микрофон с малък усилвател. Вгледайте се в минувачите и обърнете внимание дали ще спрат да ви слушат.

Забележка: Обърнете внимание дали са нужни специални разрешения за избраното място. На някои обществени места се изискват такива и те се издават от местните власти.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ЛЮБОПИТНО:

Подреждането на детска стая не е лесно: не допускайте грешки

Как да се държим с мъж, който ни е наранил?

Плодове, които не трябва да ядете, ако искате да отслабнете

По какво може да се познае старият козунак

Какво задължително се яде на Лазаровден?

Как да проверим яйцата дали са пресни

Борба с времето: Как се променят зъбите с възрастта?

В коя държава официалният език е каталонски

Малко хора знаят къде се намира Бутан, а още по-малко името на столицата ѝ

Какво задължително се прави на Гергьовден за късмет?

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com