Аукционната къща "Херитидж" (Heritage) обяви, че ще представи на търга си през ноември уникален исторически експонат – платно от 23 пощенски марки с автографа на Нийл Армстронг, първият човек, който е стъпил на Луната, съобщи "Риа Новости".
Още: Лунен календар за май 2025: Кои са най-добрите дни за боядисване на косата
Още: Привличат ли се противоположностите - учените имат категоричен отговор
Пощенската марка "Първият човек на Луната" бе пусната през 1969 г. и на нея бе изобразен историческия момент от 20 юли същата година, когато Армстронг стъпи върху лунната повърхност. Астронавтът прекара там два часа 21 минути.
Навремето американски колекционер изпратил платното с марките на домашния адрес на астронавта с молбата да остави автографа си. Скоро той получил отговора, който съдържал подписа на астронавта и квитанцията за изпращането на препоръчаното писмо, подписана от съпругата на Армстронг.
В съобщението си аукционната къща не се посочва очакваната цена на лота, който ще бъде продаден в Далас на специализиран търг, посветен на покорителите на космоса. Номиналната цена на единична бройка на марката "Първият човек на Луната" бе определена от американските пощи в размер на 10 цента.
Още: „Той е толкова мил и скромен и ме разбира толкова добре!“: 7 скрити признака на нарцисист
Още: Ефективни техники, с които вие да управлявате стреса, а не той вас
82-годишният Армстронг почина на 25 август тази година, припомня БГНЕС.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кога е Борисовден и какво се прави на този ден?
Още: Какъв църковен празник е на 2 май: Какво ТРЯБВА и НЕ трябва да се прави утре?
Прахът му ще бъде хвърлен в океана според традицията на американските ВВС. Времето и мястото на церемонията не се съобщават. На 13 септември ще се състои откритата панихида.
Семейството на астронавта изрази дълбока признателност на всички, които откликнаха на кончината на астронавта, но помолиха да не му се изпращат многобройни цветя и венци, а парите да бъдат пренасочени към фондовете, които бяха финансирани от Нийл Армстронг – местната болница в Цинцинати и в два фонда за стипендии, носещи името на Армстронг, както и в Американския институт за аеронавтика и астронавтика.
Редактор: Мая Боева
Още: Един от най-загадъчните случаи във Ватикана: Безследно изчезналата 15-годишна Емануела
Още: Как най-лесно се готвят охлюви?