Много от нещата, които правим, искаме или имаме, не си заслужават нашето време или усилия. И ако се откажете от това, най-накрая можете да станете по-щастливи. И всъщност какво трябва да изхвърлите от живота?
Още: Ефективни техники, с които вие да управлявате стреса, а не той вас
Още: Кога е Борисовден и какво се прави на този ден?
1. Нездравословни привързаности
Съзависимите взаимоотношения и нездравословните привързаности са основните причини, поради които може да страдате от провал в живота си. Много често хората толкова се привързват към своите любими, че впоследствие не могат да си представят съществуването си без тях. Това е абсолютно недопустимо!
2. Илюзии и очаквания
Още: Какъв църковен празник е на 2 май: Какво ТРЯБВА и НЕ трябва да се прави утре?
Още: Един от най-загадъчните случаи във Ватикана: Безследно изчезналата 15-годишна Емануела
Понякога е много трудно да признаем, че нашата среда всъщност е далеч от това, което си представяме. Гледайки човек, ние мислим, че той има точно същите интереси, вярвания и планове като нас. Само че в действителност всичко се оказва съвсем различно. Не го приемайте лично, ако идеалният ви план се обърка. Не забравяйте, че сценарият, изграден в главата ви, е само ваш. Околните не трябва да се адаптират към него.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Каква е тайната на щастливия живот?
3. Стремеж към съвършенство
Стремежът към идеала е утопия. Перфектният партньор, тяло, работа и дом. Често преследваме непостижима цел, без да разбираме основното: никой не е съвършен и нищо не е съвършено. Да, опитването и даването на 100% не е лошо, важно е само да не поставяте летвата твърде високо, в противен случай болката от разочарованието не може да бъде избегната.
Още: Коя е най-добрата марина за печеното агнешко?
Още: "Деня на труда": Историята на движението, което забрани детския труд и даде права на работниците
4. Постоянна критика
Не критикувайте това, което не разбирате. Това е, което оставя зоната на растеж отворена. Но усещането за постоянно развитие и научаване на нещо ново добавя чувството на щастие към живота ни.
5. Сравнение с другите
Френският писател Шарл дьо Монтескьо пише: „Ако просто искахме да бъдем щастливи, би било лесно да го постигнем; но ние искаме да бъдем по-щастливи от другите хора, а това е почти невъзможно, тъй като винаги ни се струва, че хората около нас са по-щастливи от нас." Този капан съществува от векове, но днес, в ерата на социалните мрежи, става още по-лесно да попаднете в него.
Какво трябва да знаете за заседналия начин на живот
6. Токсични хора около вас
Ако забележите, че след среща с най-добрата си приятелка се чувствате празни отвътре, това е сигурен знак, че е време да я изрежете от живота си. Има енергийни вампири, които се хранят с нашите чувства и емоции. Отнемайки енергията им, те продължават да се въртят над главите им, „хранейки се“ с другите, а ние оставаме с апатия и почти пълно безразличие към всичко на този свят.
7. Навсякъде контрол
Има толкова много неща, които са фундаментално извън нашия контрол. Дори собственият ви живот не е 100% подчинен на него. Спри да контролираш всичко. Бъдете готови да се откажете от необходимостта постоянно да наблюдавате всичко, което ви се случва: ситуации, събития, хора. Независимо дали става въпрос за семейство и приятели, колеги или непознати на улицата - просто ги оставете да бъдат това, което са. И всички процеси трябва да вървят по своя ход. Тогава ще видиш, че всеки навсякъде се справя без твоя строг надзор.