На никакъв етап не обсъждаме затваряне. Това би било пагубно за абсолютно всички. Това заяви Ричард Алибегов, председател на Асоциацията на заведенията в България (член на БСК).
Още: Румънският премиер: Всяка година взимаме назаем 30 млрд. евро, за да може страната да функционира
Пред Нова телевизия Алибегов каза, че ако ще има ограничения, то те ще са да се работи само навън при затопляне на време и до определен час. Той говори от гледна точка на вчерашна среща със здравните власти.
Алибегов очаква по-слаби месеци през март и април. И добави, че не е обсъждано през тази година да се създават отделни сектори само за ваксинирани в заведенията. Припомняме, че на 1 март заведенията отварят. Това се случва при явна тенденция на растеж на заразата съгласно седмичните данни.
Още: Още един сигнал, че няма да можеш да работиш в туризма, без да си ваксиниран срещу коронавирус
Още: Глобално споразумение за прекратяване на вредните субсидии за рибарство подписаха 166 държави