Бивши работници от фалиралия торов завод "Химко" излязоха на протест пред Съдебната палата във Враца, предаде БНР.
Още: Изоставените деца на Северозапада получиха топлина и грижа за 1 юни
Още: Реставрираният паметник на Христо Ботев се завърна във Враца
Недоволството им се дължи на факта, че те все още не са получили бавените от 17 години заплати въпреки съдебното решение за изплащането им и наличието на средства за целта.
Съдия Снежана Наумова посочи, че съдебният акт за разпределение на сумите, които имат да получават бившите работници, е потвърден от апелативния съд и се очаква решението да бъде върнато във врачанския съд и синдикът да предприеме действия по изплащането на дължимите средства.
По нейни думи се очаква също дружеството да бъде заличено от регистъра като юридически субект.
Още: Екшън в Бяла Слатина: Бой с бухалки в училище
Още: Демонтираха паметника на Христо Ботев във Враца. Бъдещето му е ясно
Общо 693 работници и бивши служители чакат заплати от "Химко", а обезщетенията възлизат на 1 318 532 лева. В списъка с кредиторите са също НЕК и "Булгаргаз".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Затвориха нелегален магазин за месо във Враца
Още: Още един отбор от Първа лига ще се сдобие с нов стадион