Ветеринарите получиха общо 8 544 682 лева за извършените имунопрофилактични дейности при животните през първото полугодие на годината, съобщиха от Държавен фонд "Земеделие".
Още: Румънският премиер: Всяка година взимаме назаем 30 млрд. евро, за да може страната да функционира
Финансовата подкрепа се разпределя между 963 регистрирани ветеринарни лекари и е по Схемата за държавна помощ „Помощ за компенсиране разходите на земеделски стопани, свързани с изпълнение на мерките по Държавната профилактична програма и Програмите за надзор и ликвидиране на болести по животните“.
Средствата по схемата са отпуснати по следните направления:
• Имунопрофилактични мероприятия - 1 959 204 лева
Още: Глобално споразумение за прекратяване на вредните субсидии за рибарство подписаха 166 държави
• Клинични изследвания - 4 493 595 лева
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ТЕЦ AES Гълъбово дари първокласниците на Гълъбово по случай първия учебен ден
Още: Пшеница срещу автомобили: Русия съживява бартера, за да избегне западните санкции
• Вземане и изпращане на проби за лабораторни изследвания- 1 699 403 лева
• Отразяване на данни по идентификация на еднокопитни животни - 477 лева
• Отразяване на данни по идентификация във ВетИС - 364 187 лева
Още: България е втора в ЕС по жители в тежки материални лишения
Още: Руските граждани падат жертва на Путиновите амбиции: Вдигане на ДДС - да, стоп на войната - не
• Закупуване на диагностикум „Туберкулин" от РВЛ - 27 816.19 лева
С помощта се покриват до 100% от допустимите разходи за услуги, свързани с изпълнение на мерките от Държавната профилактична програма и Програмите за надзор и ликвидиране на болестите по добитъка. Помощта се предоставя под формата на субсидирани услуги.
Отпускането на държавната помощ беше одобрено с решение на УС на ДФ „Земеделие“ от 29 август 2018 г. Според указанията по схемата, финансовите средства се превеждат до 10 работни дни след представяне на заявка от страна на БАБХ. ДФ „Земеделие“ извърши разплащането към ветеринарите в рамките на четири работни дни.