Стартира процедурата за избор на стратегически инвеститор по проекта АЕЦ "Белене"

22 май 2019, 11:05 часа 2765 прочитания 0 коментара

Процедурата за избор на стратегически инвеститор по проекта АЕЦ „Белене“ е публикувана, днес – 22 май 2019 г., в брой С176 в Официален вестник на Европейския съюз.

Още: Ръстът на минималната заплата в Румъния е впечатляващ

Още: Медузи спряха работата на най-голямата АЕЦ в Западна Европа

Срокът за получаване на заявления за участие в процедурата за избор на стратегически инвеститор е до 90-тия ден, считано от датата на публикуване на поканата в Официален вестник на ЕС.

Индикативният срок за приключване на процедурата е 12 месеца от днешна дата. Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на енергетиката.

Припомняме, че с Решение на Народното събрание на Република България от 7 юни 2018 г. и Решение № 447 от 29 юни 2018 г. на Министерския съвет бяха възобновени действията по търсене на възможност за реализация на проекта за АЕЦ „Белене“, съвместно със стратегически инвеститор, на пазарен принцип.

Още: Българският износ за Германия продължава да се свива сериозно

Още: В Индия призоваха за бойкот на американските компании

Заявление за участие в процедурата за избор на стратегически инвеститор, съответно интерес за придобиване на миноритарно акционерно участие в проектната компания, могат да подават български или чуждестранни юридически лица, както и обединения от такива.

Повече информация за процедурата е публикувана в сайта на Министерство на енергетиката.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес