Земеделците получават близо 1 млрд. лева субсидии за първата половина на годината
Първите оторизации за тази година ще бъдат направени в края месец януари, когато ще се преведат вторите траншове по схемата за преходната национална помощ за говеда (ПНДЖ 1) и схемата за овце майки и кози майки (ПНДЖ 3).
През месец февруари 2022 г. ще започнат плащанията по мярка 10 „Агроекология и климат“ с направленията с животни, а останалите направления по мярка 10 „Агроекология и климат“, ще се извършат през месец април 2022 година.
По схемите за обвързана подкрепа в сектор „Плодове и зеленчуци” плащанията ще стартират в началото на месец март, като преводите по 7-те отделни схеми ще се извършат поетапно – до средата на месеца. От ДФ "Земеделие" припомнят, че до края на януари стопаните доказват с документи произведената и реализирана продукция.
Продукцията в селското стопанство нарасна с 32% през тази година
Тютюнопроизводителите ще получат субсидиите си в средата на месец март. В края март ще бъдат наредени и средствата по Схемата за преразпределително плащане (СПП) с бюджет от над 108 млн. лева.
През месец април 2022 г. се предвижда оторизация по схемата за зелени директни плащания, за протеинови култури и специалното плащане за култура памук.
По Мярка 11"Биологично земеделие" плащанията ще се извършат в периода 15 април – 20 май при условие, че към 28 февруари 2022 г. е напълно актуализирана базата данни на производителите, преработвателите и търговците на земеделски продукти и храни произведени по биологичен начин, поддържана от Министерство на земеделието (МЗм).
Оторизациите по мярка 12 „Натура – 2000 и Рамковата директива за водите”, както и окончателното плащане по мярка 13 ще се извършат през май.
До средата на юни 2022 г. ще се извърши доплащането по СЕПП и схемите за млади и дребни земеделски стопани.
Още от ИКОНОМИКА:
Инвестиция във високотехнологично производство разкрива над 100 нови работни места у нас
Милен Велчев: Нулевото ДДС работи за по-заможните
Николай Василев: Мерките на правителството ще повишат инфлацията
Цените на хранителните стоки се понижават плавно
ДПС: Пресилено е да наричаме мерките на правителството антикризисни
Георги Кадиев: Все още не сме готови за влизане в Еврозоната
Математикът Лъчезар Томов прогнозира 16% инфлация през май
КРИБ иска кабинетът да бръкне в сивия сектор
Хампарумян за новите мерки: Коалицията си купува народна любов
За правна уредба на сектор "Инсекти" настояват производители и преработватели на насекоми
Редактор:
Actualno.com
Етикети: ДФ Земеделие Земеделци Субсидии