Български тираджия е блокиран във водния капан в Италия (ВИДЕО)

19 май 2023, 20:52 часа • 2367 | прочитания

Код червено за опасно време в редица региони в Италия. Образувалите се свлачища са затрупали 41 града и села, които остават изолирани за неопределено време. Жертвите до момента са 14, а 20 000 души са без дом. От консулството в Италия съветват българите да се въздържат от пътувания, защото се очакват още валежи.

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

Във водния капан са попаднали български шофьор на тежкотоварни автомобили. Наводнението събужда тази нощ българката Елена Периолска. „Аз съм в Чезена - най-засегната част. Реката излезе тази нощ и заля целия квартал”, разказа жената.

Расте броят на жертвите при наводненията в Италия (ВИДЕО)

Пожарната изпомпва водата от дома й. Остава в него, но я е страх - защото в идните дни се очаква още дъжд. „За първи път в живота си виждам такава паника. Всички много си помагат”, сподели още Елена пред Нова телевизия.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Наводненията активираха над 300 свлачища, 23 реки преляха, повече от 400 пътища са разрушени. На един от тях се оказва и шофьор на тир от България. „Човекът е блокиран на пътя поради паднали дървета. Той е добре и всичко е наред с него”, заяви генералният консул на България в Милано Ана Паскалева.

Жертви, ранени и цели погубени региони след опустошителните наводнения в Италия (ВИДЕА)

До момента в консулството ни в Милано не са получени сигнали от други българи. Десетки спасителните екипи оказват помощ на пострадалите. Пожарникари спасиха 2-годишно детенце, което се оказа блокирано в една от наводнените сгради. То беше извадено с помощта на хеликоптер, след като пожарникар се спусна с въже до балкона, където живеело детето.

Евакуацията на хората в най-пострадалите провинции, южно от Болоня, продължава. Дори музеите се превърнаха в дом за хората останали без покрив. Днес регион Емилия-Романя активира безплатен телефон за информация на гражданите във връзка с наводненията. Българското консулство също има спешна телефонна линия.

Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа

Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес