Големи пожари създават сериозни проблеми на Корсика

25 юли 2017, 06:00 часа • 1660 | прочитания

Стотици хора на френския остров Корсика бяха евакуирани заради лумналите горски пожари. Според спасителните служби в момента пламъците обхващат повече от 900 хектара горска площ, като се предполага, че те ще разпространят и повече, достигайки североизточния град Бигуля, предаде БГНЕС.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

"Огънят е много бурен и се е насочил към градските райони на Бигуля", каза за АФП лейтенант-полковник Мишел Берние от силите за гражданска защита на острова.

"Чакаме подкрепление", допълни регионалният заместник-началник на пожарните служби Жан-Жак Пералди и добави, че понастоящем около 150 души се борят с пламъците, подпомогнати от повече от дузина пожарни коли.

Снимка: Архив

Още: В Хърватия - все повече пенсионери работят на пълен работен ден и получават половината от пенсията си

Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес