Гръцката парламентарна комисия одобри Протокола за членството на Македония в НАТО

07 февруари 2019, 21:25 часа 1081 прочитания 0 коментара

След обсъждането и изявленията на членовете на комисията, законопроектът на Министерството на външните работи "Ратифициране на Протокола за Северноатлантическия договор за присъединяване на Република Северна Македония", бе приет с мнозинство, заяви председателят на Комисията за национална сигурност и външни работи към гръцкия парламент, Константинос Дузинас, в края на петте часа и половина дебат.

След като комисията даде зелена светлина на законопроекта, той ще бъде обсъден на пленарната сесия утре, след което ще бъде сложен край с гласуване, предаде БГНЕС.

За приемането на Протокола за членство в НАТО са необходими минимум 151 гласа.

Заместник-министърът на външните работи на Гърция Йоргос Катругалос се обърна към опозиционните партии по време на дебата за ратифицирането на Протокола за членство в НАТО.

„Албания се присъедини към НАТО на 1 април 2009 г., а преговорите бяха поети от Нова демокрация. При България, пряк съсед, заедно с шест други страни след голямото разширяване през 2004 г., по-голямата част от преговорите проведе ПАСОК. Какво искате тогава?“, попита Катугалос.

Той добави, че основната разлика с предишните правителства е, че сегашното гръцко правителство "не се страхува и иска да промени нещата към по-добро".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес