По време на акция на опозицията в навечерието на „нормандския формат” протестиращи хвърлиха яйца срещу бившия президент Петро Порошенко. Запис от инцидента беше разпространен в социалните мрежи.
Още: 69-годишен изхвърли 20 000 евро в кофата за боклук
Още: В Гърция пишат за българските туристи: Пет милиона българи "изчезнаха" от статистиката
Едно от яйцата улучило съпругата на политика, а друго попаднало в депутата от Върховната рада Ахтем Чийгоз.
Порошенко призова да спрат неизвестното лице, което хвърля яйца по сцената.
Още: Путин готви стрелба с "Орешник": САЩ косвено предупредиха
Днес на площад „Независимост” в центъра на Киев се проведе протестна акция под лозунга „Червени линии за Зе”. Според Порошенко, присъстващите не протестират, а излизат в защита на интересите на Украйна.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кремъл подкрепя 30-дневно прекратяване на огъня, но отново говори за "нюанси"
Още: "От Брест до Краков Европа е заедно": Полша и Франция сключиха пакт за сигурност
Участниците в митинга настояха властите да не правят компромис с единството на Украйна, курса на страната в ЕС и НАТО, както и с „деокупацията и връщането на Крим”.
Опозицията призовава да не се провеждат избори в Донбас, докато не бъдат разоръжени местните формирования и не се установи контрол върху държавната граница с Русия.
Срещата на лидерите на Русия, Франция, Германия и Украйна в „нормандски формат” ще се състои на 9 декември в Елисейския дворец.
Още: "Радев внася недостойна интрига": Позиция на българските евродепутати от ЕНП
Още: Нови общи санкции от САЩ и най-силните в ЕС срещу Русия ако не иска 30 дни примирие (ВИДЕО)