Германската авиокомпания Lufthansa спира да лети от Франкфурт до Пекин заради сериозната конкуренция, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Още: Путин: И като СССР, и като Русия опитахме да влезем в НАТО, няма да нападаме Европа (ВИДЕО)
Какво наложи това решение?
Говорител на превозвача заяви, че всекидневните полети по маршрута спират временно с влизането в сила на зимното разписание на 27 октомври "по икономически причини".
ОЩЕ: Lufthansa отнесе рекордна глоба
"Lufthansa ще продължи все пак да лети всеки ден до Пекин от Мюнхен, като за целта ще ползва новия, по-модерен и по-икономичен самолет модел "Еърбъс А350", посочи говорителят. Досега по маршрута Франкфурт-Пекин летяха самолети "Еърбъс А340".
Още: Безпрецедентно: Украинската армия задушава Русия
Още: Украинец отхапа парче от полицейска кола, пристигнала да го задържи в Полша
Германският авиопревозвач се оплаква, че по маршрута трябва да се справя с неравностойната конкуренция на компании от Китай, Турция и страните от Персийския залив. Те се възползват от по-ниски летищни такси, по-ниски социални стандарти и високи държавни инвестиции в авиационния сектор, посочват от Lufthansa. Освен това те ползват въздушното пространство на Русия, което намалява пътя и стойността на превоза.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Подозрения: Руският сенчест флот може да има връзка с дроновете над Европа
Западните авиокомпании не летят над Русия от началото на войната в Украйна през февруари 2022 г.