Европейският парламент одобри кандидата на Словения Виолета Булц за еврокомисар. По този начин вече няма пречки пред очакваното утре утвърждаване на новата Еврокомисия.
Още: Със заповед на Путин: Службите ще контролират руските учени, контактуващи с чужденци
Още: Украйна с мощна атака срещу Русия, в редица области е обявена тревога (ВИДЕО)
Комисията по транспорт на ЕП одобри днес Булц за еврокомисар, съобщи парламентарната група на социалистите и демократите.Така отпада и последната пречка пред очакваното утре гласуване на целия състав на Европейската комисия с председател Жан-Клод Юнкер.
Снощи словенката бе изпитана в Страсбург от евродепутатите от транспортната комисия. Мненията са, че тя се е справила добре, информира БТА.
Някои евродепутати обаче бяха против нейното утвърждаване днес, тъй като отбелязаха, че тя е имала едва четири дни да се подготви и заради това е неравнопоставена спрямо останалите кандидати за еврокомисари, разполагали с почти месец за подготовката си за изпитите
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 25.06.25 - Зеленски с прогноза кога Русия може да атакува НАТО
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Повдигат обвинения срещу испанския правосъден министър
Още: Британското правителство: Трябва активно да се готвим за война