Обединеното кралство се надява да финализира споразумение за изпращане в Албания на мигранти, пресичащи Ламанша, като основна мярка за прекратяване на кризата по границите на Острова, съобщава британският вестник The Times.
Още: Втора област в Италия узакони асистираното самоубийство
Още: Кризата ескалира: Испания премахва десетки хиляди ваканционни жилища
Според плана пристигащите на плажовете на Великобритания с малки лодки ще бъдат транспортирани в Албания в рамките на седем дни след влизането им в Обединеното кралство. Търсещите убежище ще остават в балканската страна, докато британските власти се произнесат по молбата им. В Лондон са уверени, че планът ще действа като възпиращ фактор срещу решението на мигрантите да предприемат пътуване към Острова, допълва агенция Фокус.
В ход са дискретни разговори с правителството в Тирана за създаване на център за убежище. След поредица от разочарования в преговорите с други страни за приемане на мигранти, надеждите на кабинета за сделка с Албания нарастват, отбелязват от редакцията.
В същото време в Уайтхол има нарастващ песимизъм за всяко друго решение за намаляване на незаконните пресичания на границата, допълва изданието.
Още: Зеленски от фронта: Правим контраофанзива, загубите на руснаците са в хиляди (ВИДЕО)
Още: Еднополовите бракове или традиционното семейство: Ето къде се позиционира новият папа