Откриха две тела под останките на срутена сграда в Марсилия

10 април 2023, 06:17 часа 1782 прочитания 0 коментара

Две тела са били открити в развалините на сградата, която се срути в Марсилия след експлозия малко след полунощ в неделя, съобщи френската телевизия „Франс 24“, като се позовава на властите. Според информацията в неизвестност остават още шестима души.

Още: Володимир Зеленски: Убийствата трябва да спрат възможно най-скоро

Още: "Светът вече е много по-безопасно място": Виктор Орбан след срещата Тръмп-Путин

Телата бяха открити рано днес, около денонощие след взрива, който разруши четириетажната сграда в средиземноморския град.

Спасителите работиха непрекъснато през целия неделен ден до ранните часове в понеделник с помощта на кран и прожектори, но непрекъснатият огън, който гори под руините, затруднява работата им и пречи да бъдат използвани кучета за намиране на хора под тях.

„При особените трудности за работа намирането на тела ще отнеме време. След това съдебните власти ще пристъпят към идентификация на жертвите", се казва в кратко изявление на противопожарните служби.

Още: "Топла среща по съседски": Руските медии след "Аляска 2025"

Още: След "Аляска 2025": Тръмп е казал на евролидерите, че Путин не иска примирие в Украйна

В неделя с огъня се бориха над 100 пожарникари. Експлозията в постройката е станала малко преди 1 ч. през нощта местно време в неделя. Засега френските власти не са оповестили информация за вероятната причина за взрива.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес