На лична среща във Ватикана папа Франциск каза на гей мъж, че така е създаден и в това няма нищо нередно.
Още: САЩ и Европа натискат Украйна за "финландски" край на войната - но Путин не е Сталин
Още: Сърбия преговаря с Русия за изграждането на АЕЦ
Понтифът е казал на Хуан Карлос Круз, жертва на сексуално насилие от страна на католически свещеници, че Бог го е направил такъв, че такъв го обича, и че в него няма нищо грешно.
Това е един от най-смелите коментари по повод хомосексуализма, който някога е правил главата на Римокатолическата църква.
На лична среща между двамата във Ватикана, папата се е извинил на Круз от името на Църквата. Круз е една от жертвите на свещеника педофил Фернандо Карадима от Чили.
Още: Косатки атакуваха яхти-платноходки близо до Португалия (ВИДЕО)
Още: Втора област в Италия узакони асистираното самоубийство
Хомосексуалността на Круз е била изтъквана като причина от латиноамерикански свещеници да го набедят за лъжец, когато е обвинил Карадима в сексуален тормоз.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кризата ескалира: Испания премахва десетки хиляди ваканционни жилища
Още: Зеленски от фронта: Правим контраофанзива, загубите на руснаците са в хиляди (ВИДЕО)
„Папата ми каза "Хуан Карлос, няма значение, че си гей. Бог те е създал такъв и той те обича. Трябва да си щастлив такъв, какъвто си",” сподели Круз пред испански медии.
Това не е първият път, когато папа Франциск насърчава толерантно отношение към хомосексуализма в иначе строгата религия – ход, който често обижда силно консервативните католици, предаде БГНЕС.
Папата прави опити да заздрави връзката на Църквата с гей католици, които често биват отлъчвани от религията заради сексуалността си.
Още: Еднополовите бракове или традиционното семейство: Ето къде се позиционира новият папа
Още: Полша иска помощ от Украйна в борбата с дронове
Хуан Карлос Круз е една от трите жертви на сексуално насилие от Чили, които са били официално призовани във Ватикана, за да получат извинение от папата за годините на тормоз, които са преживяли като деца.