Путин се чу с египетския си колега: Бил загрижен за Газа, имало много жертви

15 ноември 2023, 06:27 часа 2062 прочитания 0 коментара

Руският президент Владимир Путин благодари на египетския си колега Абдел Фатах Ал-Сиси за помощта на страната му при евакуацията на руските граждани от Ивицата Газа. Това съобщи пресслужбата на Кремъл.

Още: Докато Путин е в града: Украйна атакува с дронове Сочи

Още: Русия обяви журналистката Марина Овсянникова за "чуждестранен агент"

"Състоя се телефонен разговор между президента на Руската федерация Владимир Путин и президента на Арабска република Египет Абдел Фатах Ал-Сиси. Владимир Путин благодари за всестранното съдействие на Египет при евакуацията на руските граждани от Ивицата Газа", се казва в съобщението.

"Много загрижени"

Страните са изразили загриженост във връзка с нарастващия брой на жертвите сред цивилното население в Газа. "Продължи обсъждането на изключително изострената ситуация в зоната на палестинско-израелския конфликт. Двете страни изразиха дълбока загриженост във връзка с безпрецедентното нарастване на броя на жертвите сред цивилното население, включително хиляди деца и жени", се казва в съобщението.

Путин и Ал-Сиси са потвърдили, че Москва и Кайро подкрепят разрешаването на конфликта в Близкия изток чрез създаването на суверенна палестинска държава, предава БГНЕС. 

Още: ЕК потвърди за ПВУ: България не е изпълнила само реформата на антикорупционната комисия

Още: Дания: Руски военни насочваха оръжия към наши кораби и смущаваха навигационните ни системи

ОЩЕ: Кралят на Йордания, нарекъл Путин "брат", продава оръжие за Украйна 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес