Авиокомпания "Туркменистан" обяви спирането на полетите до Москва заради рисковете, произтичащи от зачестилите атаки с дронове. От съображения за сигурност полетите Ашхабад - Москва - Ашхабад ще бъдат преустановени. Вместо през Москва те ще се изпълняват през Казан.
Още: Голям пожар при руско военно летище в Крим, украинската атака продължава (ВИДЕО)
Още: Следял пратките за Украйна: Подробности за руския шпионин в Александруполис
Решението влезе в сила на 1 август, става ясно от прессъобщението на сайта на авиопревозвача. Очаква се да няма полети поне до 22 август.
Припомняме, че на 30 юли и 1 август дронове атакуваха търговския център "Москва сити" в руската столица, където се помещават и офисите на няколко министерства. Пострада и небостъргачът "Око-2".
Заради атаките и московското летище "Внуково" на два пъти спира работа и отлага полети.
Още: Ще държим "лошите актьори" извън Украйна: Тръмп със знакови думи и F-16 (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: "Путин никога не изоставя приятелите си": Додик говори за война в Босна и Херцеговина
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Най-мрачните моменти с рака са озарени от най-дълбокото състрадание"
Още: Китай преметна Русия с милиони за неработещи китайски антидрон пушки
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков призна, че риск съществува и успокои, че властите правят всичко възможно да защитят Москва от дроновете. „Мерките за сигурност вече са засилени. Предприемат се всички възможни мерки“, каза прессекретарят на Путин.