Русия е мобилизирала още 230 000 в армията си

03 август 2023, 23:32 часа 5505 прочитания 0 коментара

Русия е приела над 230 000 лица в армията от началото на годината. Това съобщи в четвъртък заместник-председателят на Съвета за сигурност Дмитрий Медведев.

Още: Европарламентът открива постоянен офис в Киев: "Украйна никога няма да върви сама по пътя към мира" (ВИДЕО)

Още: Калин Джорджеску сравни делото срещу него с това срещу Доналд Тръмп от 2016 г.

Още: Правозащитници: Масово пращат рускини от затворите на фронта, те се бият по-охотно

Москва проведе масирана кампания за набиране на военни през тази година в опит да предотврати продължаващото украинско контранастъпление и да задържи териториите, които е превзела от началото на инвазията.

Още: Палежите на военни комисариати в Русия - бунтът на възрастните в защита на младите от мобилизация (ВИДЕО)

Още: Живот в паралелна реалност: Лавров видя окупатори в Украйна, но не руски (ВИДЕО)

Още: Фридрих Мерц: Путин изпитва търпимостта ни

„По данни на Министерството на отбраната от 1 януари до 3 август... общо повече от 231 000 души са приети на договорна служба“, каза Медведев, който беше президент от 2008-2012 година, предава БГНЕС.

Още: Британското разузнаване: Русия готви нови големи формирования за фронта

Още: Ще го пуснат ли някога? Русия държи френски колоездач в изолатор (ВИДЕО)

Още: Безредици с мигранти бушуват на остров Крит

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес