Руска пенсионерка се опита да подпали военен пункт

28 март 2023, 09:55 часа 2942 прочитания 0 коментара

67-годишна пенсионерка от Нижни Тагил, Свердлоска област в Русия се опита да подпали военен пункт, съобщава телеграм-каналът SOTA.

Още: Полският президент: Русия се смята за над закона. Но Източна Европа не се страхува от руските дронове

Още: Албанският премиер намекна, че България е терорист спрямо Северна Македония

Жената се приближила до сградата, извадила бутилка с ацетон, запалила парче марля и се опитала да го запали. Това било забелязано от двама полицаи. Те отнели бутилките. 

Жената разказала, че в продължение на един месец й се обаждал непознат, представящ се за сътрудник на банка. През цялото време  я убеждавал да направи пожара. Обяснил й и как да направи запалителната течност. 

Още: Пак съдят Пугачова в Русия - защото казва истината за Путин и войната в Украйна

Още: Русия предизборно залива Чехия с дезинформация. Целта е ясна

По-рано 20-годишен беше задържан, след като хвърли коктейли Молотов в прозорците на в прозорците на военен пункт. 

Руснаците търсят усилено виновници за провалите си в Украйна (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес