Собствениците на "Коста Конкордия" са се свързали с пътниците за обезщетения

19 януари 2012, 14:43 часа 7424 прочитания 0 коментара

Италианската компания "Коста крочере", собственик на претърпелия крушение кораб "Коста Конкордия", съобщи тази сутрин, че "се е свързала с всички пътници, станали част от печалния инцидент, за да се поинтересува как са се прибрали и дали са добре", предаде Франс прес.

Още: "Нацист" бил, "клоун" бил, "марионетка на Запада" бил: С какви очи Путин ще се срещне с Зеленски? Анализ

Още: Русия обяви 1,7 милиона загинали украински военни: Киев с реакция

В комюнике компанията съобщава, че е потвърдила изплащането на обезщетения и покриването на всички материални разходи, свързани с круиза. "Коста крочере" уведомява също, че е в контакт с всички пътници и организации, защитаващи интересите на потребителите, за да определи съответните обезщетения за претърпените неудобства, допълва тя.

Корабособственикът отново изказва съболезнования за жертвите и изразява съпричастност с болката на близките.

В комюникето се изтъква, че компанията желае да запази доверието на клиентите си, които са "най-важният капитал, натрупан в течение на 60-годишното й съществуване", отбелязва ИТАР-ТАСС.

Още: Човек от ГЕРБ бие по богатство другите ни евродепутати, двама от "Възраждане" държат десетки хиляди в евро

Още: Швеция ще помага за въздушната и морската сигурност на Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Валентин Стоев
Валентин Стоев Отговорен редактор
Новините днес