Танк обстрелва кокошарник в Италия (ВИДЕО)

19 март 2021, 12:56 часа • 5546 | прочитания

По време на учения в италианската провинция Порденоне танк стреля по ферма за пилета по погрешка - много животни са загинали, пише „Ил Фато Куотидиано“.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Инцидентът е станал в сряда на полигон на местна армия. По предварителни данни екипажът на танка е направил грешка при стрелба по време на ученията и е пробил стената на птицефермата със снаряд. Собствениците на фермата видели разрушението на следващата сутрин, когато пристигнали на работа.

Прокуратурата в Порденоне е започнала разследване. Според вестника разследващите са иззели четири танка.

Още: В Хърватия - все повече пенсионери работят на пълен работен ден и получават половината от пенсията си

Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?

Военните ще трябва да обясняват защо бойните машини са стреляли в посока на населено място, като се има предвид, че мястото на стрелба е било в обратна посока.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес