"Тези негодници": Председателят на Държавната дума поиска да се отнеме имуществото на напусналите Русия

13 януари 2023, 12:22 часа • 3782 | прочитания

Трябва да се конфискува имуществото на руснаците, които „оскърбяват Русия“ от чужбина, като си позволяват да заемат антивоенна позиция. Това заяви председателят на Държавната дума на Руската федерация Вячеслав Володин в канала си в Telegram. Политикът нарече тези свои сънародници „негодници“, които открито подкрепят „злодеи, нацисти и убийци“.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

"Напоследък някои наши съграждани смятат, че могат да обиждат Русия, нейните жители, войници и офицери, като открито подкрепят злодеи, нацисти и убийци", възмущава се Володин.

ОЩЕ: Украински дипломат: Командването на ВСУ изтегли част от войските от фронтовата линия към Беларус 

"Негодниците, които заминаха, живеят охолно благодарение на нашата страна. Докато са в чужбина, те отдават под наем имоти и продължават да получават хонорари от руски граждани. В същото време си позволяват публично да изливат мръсотия върху Русия", продължава той.

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Още: В Хърватия - все повече пенсионери работят на пълен работен ден и получават половината от пенсията си

 Володин отбелязва, че в такива случаи руското законодателство предвижда наказания за „призиви към екстремизъм, реабилитация на нацизма или дискредитиране на въоръжените сили“. Но според него тези мерки са недостатъчни.

Руският политик предлага да се допълнят съществуващите членове от Наказателния кодекс с клауза „конфискация на имущество от негодници в Руската федерация“, което да компенсира причинените от тях щети.

ОЩЕ: И Шойгу, и Лавров си имат по 2 семейства: Руски журналист разказа за "традиционните ценности"

телеграм

Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)

Още: Турция: Защо държавата иска деца, а майките - не?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес