Украинската армия контролира Харков

27 февруари 2022, 14:40 часа • 4561 | прочитания

"13:14 Харьков под контролем украинской армии". Това гласи съобщение на областния управител на втория по големина град в страната Олег Синегубов, цитирано от украинки сайтове.

Още: Пълен провал за Орбан: Референдумът му против Украйна в ЕС е с нищожна активност

Още: Аналогии с ударите на САЩ в Иран: Годишнина от плана на Хитлер да победи СССР

Сутринта там навлязоха руски части и се съобщаваше за водени боеве. Военните, полицаите и местната отбрана продължават прочистването на града от врага, заявява още Синегубов. Той твърди, че руските части зарязват по пътя си бойната техника и се предават на групи от по 5-10 човека.

"Само като видят и един представител на Въоръжените сили на Украйна - предават се", са били думите му. Кореспондент на "Дъ Телеграф" е написал, че шофира из Харков и споделя, че все още има спорадични стрелби, но че украинците са овладели положението. Това се потвърждава журналист от "Икономист", съобщи пък "Клуб Z".

Как се развива войната в Украйна - следете на живо тук.

Още: Година по-късно: Русия пак предлага промяна на границите в Балтийско море

Още: "Месец на натиск": Украйна разкри руските запаси от ракети и дронове, Кремъл развива познат наратив (ОБЗОР - ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес