Арсенал и Спортинг си спретнаха зрелищен сблъсък, Рома с комфортна победа над Реал Сосиедад (ВИДЕО)

1181

Арсенал и Спортинг Лисабон изиграха зрелищен първи двубой от 1/8-финалната фаза на Лига Европа. Двата тима завършиха 2:2 на стадион "Жозе Алваладе". Салиба изведе "артилеристите" напред. Домакините осъществиха пълен обрат с попадения на Гонсало Инасио и Паулиньо. Злощастен автогол на Хидемаса Морита оформи крайния резултат и остави всичко да се реши в реванша на "Емиратс" след седмица.

Първата по-опасна възможност бе за португалците, но ударът на Гонсалвеш не попадна в целта. "Топчиите" откриха след изпълнение на ъглов удар в 22-рата минута. Уилиам Салиба се извиси над всички и засече центрирането на Виейра. "Зелено-белите" изравниха по идентичен начин с гол на Инасио. До края на първата част двата отбора си размениха по едно опасно положение. Адан и Търнър обаче се отчетоха с феноменални намеси, за да запазят ремито.

ОЩЕ: Халф на Арсенал се забавлява: Снима как Габи Жезус взима урок по кормуване (ВИДЕО)

Десет минути след почивката Спортинг материализира натиска си чрез Паулиньо, който отбеляза за 2:1. Последваха интригуващи моменти, в които атакуващият футбол бе на почит. Мартинели направи страхотен рейд, но в последния момент ударът му бе блокиран. Паулиньо можеше да вкара второто си попадение в мача, ако изстрелът му не бе преминал над вратата. В 62-рата минута късметът се усмихна на Арсенал. Центриране на Джака рикошира в Морита и кълбото се оплете в мрежата за крайното 2:2.

Рома подчини Реал Сосиедад

В другия двубой Рома победи Реал Сосиедад с 2:0 на "Олимпико" в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа. Играчите на испанския клуб имаха превъзходство в притежанието на топката, но "вълците" създадоха повече опасни положения. Попаденията за селекцията на Моуриньо бяха дело на Стефан Ел Шаарауи и Мараш Кумбула.

ОЩЕ: Рома сменя Моуриньо с Тухел

В 13-тата минута Тами Ейбрахам центрира към Ел Шаарауи, който по атрактивен начин откри резултата. Малко по-късно Такефуса Кубо нацели левия страничен стълб, след като направи феноменален индивидуален пробив. През втората част домакините също станаха жертва на малшанс. Изстрелът на появилия се като резерва Белоти попадна в гредата. Микел Мерино бе на сантиметри от това да възстанови паритета, а в 87-ата минута Кумбула засече центриране от корнер на Дибала, оформяйки крайното 2:0 за Рома.