ФА наказа невъздържания Клоп за 2 мача и му наложи солена глоба

691

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп бе наказан за един мач плюс още един условен заради невъздържаното си поведение по време на двубоя срещу Тотнъм във Висшата лига. Германецът ще трябва да заплати и глоба в размер на 75 хиляди британски лири.

Клоп няма да може да бъде край тъчлинията в предстоящото домакинство на Астън Вила в събота. Вторият мач наказание, който е условен, ще влезе в сила, ако германецът отново наруши правилата на ФА до края на следващия сезон.

Юрген Клоп

Срещу Тотнъм Клоп получи жълт картон от главния съдия Пол Тиърни, след като спринтира към четвъртия рефер и празнува пред него попадението за 4:3 в добавеното време. След края на двубоя германецът обвини Тиърни, че често свири в ущърб на Ливърпул.

"Първият мач от наказанието влиза в сила моментално, а другият е условен до края на следващия сезон. Той няма да бъде активиран, ако мениджърът не нарушава повече правило Е3 на ФА", съобщават от ФА.

ОЩЕ: Ливърпул заменя Милнър за един от най-добрите халфове в света