В яростен екстаз Клоп се нахвърли върху съдията и се контузи (ВИДЕО)

841

Юрген Клоп, който преди време нарече себе си "Нормалния", за пореден път излезе от рамките на нормалността. Този път емоционалният германец се прояви в последните секунди на дербито срещу Тотнъм, спечелено от Ливърпул с късен гол на Диого Жота.

Мачът от Висшата лига завърши 4:3 в полза на мърсисайдци, но "шпорите" успяха да направят обрат от 3:0 до 3:3 с гол на бившия футболист на Евертън Ричарлисон в добавеното време. Отсъден фал преди гола на бразилеца обаче накара Клоп да побеснее срещу съдията Пол Тиърни.

Все пак за Ливърпул настъпи "хепиенд", когато секунди по-късно Жота донесе победата с четвърти гол. Това накара Клоп да се затича към четвъртия съдия и да празнува пред лицето му, изпаднал в яростен екстаз. А докато празнува, германецът успя и да се контузи.

Камерите уловиха как Клоп се връща към мястото си накуцвайки, като се оказа, че е разтегнал сухожилие. Проблемите за треньора на Ливърпул обаче не опират само до контузията му, тъй като Футболната асоциация на Англия ще го разследва за неговите действия срещу съдийския екип в мача.

"Как може да свири такъв фал? Имаме и предишен случай с Тиърни, не знам какво има против нас този човек. Не мога да разбера как ме гледа в очите. Той беше съдия срещу Тотнъм, когато Хари Кейн трябваше да получи червен картон", каза Клоп след мача.

В същото време треньорът на Ливърпул обвини съдията, че му е казал обидни думи, когато му е показвал жълт картон в продължението. "Когато празнувах пред четвъртия съдия, не казах никакви лоши думи. Наказанието ми беше, че разтегнах сухожилие. Но това, което той ми каза, когато ми даде жълт картон, не беше окей", добави още той.