Холанд с пореден рекорд при разгром на Сити над Борнемут (ВИДЕО)

7315

Манчестър Сити победи с категоричното 4:1 Борнемут в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за „гражданите“ реализираха Хулиан Алварес, Ерлинг Холанд и Фил Фоудън, докато Крис Мефам си отбеляза автогол. Двубоят ще се запомни с поредния рекорд на голямата звезда на „светлосините“ Ерлинг Холанд, който вкара своя гол №27 от началото на сезона, като по този начин подобри постижението на Серхио Агуеро за най-много попадения реализирани по време на една кампания в елита на Англия.

Манчестър Сити стартира по отличен начин срещата, като поведе още в 15-ата минута. Илкай Гюндоган изведе отлично Фоудън в наказателното поле, но той не успя да преодолее вратаря на съперника. В крайна сметка топката попадна в Алварес, който отблизо разстояние се разписа за 1:0. В 29-ата минута „гражданите“ стигнаха до втори гол. Той бе дело на Ерлинг Холанд. Норвежецът се възползва от отлично подаване на Фоудън.

Малко преди края на първата част футболистите на Пеп Гуардиола направиха преднината си класическа. След груба грешка на играчите на Борнемут Фоудън открадна топката и се озова на добра позиция и той с точен удар направи резултата 3:0. В началото на втората част „гражданите“ реализираха четвърто попадение. То дойде след автогол на Мефам, който не успя да изчисти удар на Алварес. Малко преди края на двубоя Борнемут върна един гол. След добра комбинация топката стигна до Лерма, който отбеляза почетното попадение в срещата.

След успеха си Манчестър Сити събра 55 точки, като се намира на втора позиция във временното класиране. Лидер е Арсенал, който е с 57 след успеха си над Лестър. Борнемут е предпоследен с 21 точки в актива си.