Кейн блести за Байерн срещу Дортмунд, защитник спаси Леверкузен от издънка (ВИДЕО)

3581
Снимка: GettyImages

Голямата звезда на Байерн Мюнхен Хари Кейн изигра поредния си много силен мач за новия си клуб и бе с основна заслуга за разгромната победа на баварците срещу големия съперник в Бундеслигата – Борусия Дортмунд. Английският нападател реализира хеттрик при победата на шампионите с 4:0 насред „Сигнал Идуна Парк“. Четвъртият гол за баварците бе дело на Дайо Упамекано.

Байерн бе по-добрият отбор преди почивката

Байерн стартира по отличен начин срещата като поведе още в 4-ата минута. След отлично центриране на Лирой Сане от корнер Дайо Упамекано избяга на персоналния си пазач и с глава разстреля вратаря на домакините Грегор Кобел.

Само пет минути по-късно баварците нанесоха втория си удар. Мусиала напредна през центъра и подаде на Сане, който намери непокрития Хари Кейн в наказателното поле. Английският нападател нямаше никакви проблеми да вкара за 2:0.

След половин час игра Байерн бе близо до трето попадение, но удар на Кейн срещна страничната греда. Оказа се обаче, че англичанинът е бил в засада и дори и да бе вкарал голът нямаше да бъде зачетен. Малко по-късно Горецка можеше да се разпише, но с уцели футболист на съперника.

Байерн не вдигна крака от газта

Another Klassiker win in the books 🙌

Posted by FC Bayern München on Saturday, November 4, 2023

Байерн продължи да натиска съперника си и след почивката като можеше да вкара трети гол още в самото начало на второто полувреме. Мусиала излезе на добра позиция сам срещу Кобел, но стражът на „вестфалци“ спаси. Дортмунд отговори с удар на Марко Ройс, който обаче бе отразен от Мануел Нойер.

Половин час преди края на редовното време Лирой Сане бе изведен на много добра позиция, но Кобел отново се намеси и спаси Борусия от трети гол. В 72-ата минута Байерн все пак стигна до трети гол. Кингсли Коман намери отлично Хари Кейн, който се разписа за 3:0 за гостите от Бавария. В третата минута на даденото от съдията продължение английската звезда оформи своя хеттрик и крайното 4:0 за Байерн.

Леверкузен продължава без загуба

В друг мач от деня Байер Леверкузен победи трудно Хофенхайм с 3:2 като гост. „Аспирините“ поведоха с 2:0 до почивката с попадения на Флориан Вирц и Алехандро Грималдо. През второто полувреме домакините се върнаха в мача и изравниха след голове на Антон Щах и Вут Вегхорст.

Двайсетина минути преди края на редовното време Леверкузен стигна до победното попадение. То бе дело отново на крайния защитник Алехандро Грималдо, който се разписа след подаване на Бонифас. По този начин Байер продължи серията си от мачове без загуба в първенството от началото на сезона.

Класирането в Бундеслига

След успеха си Байер Леверкузен продължава да е лидер в Бундеслигата с 28 точки от 10 мача. Втори е Байерн с 26, а трети е Щутгарт с 21. „Швабите“ обаче са с мач по-малко. Борусия Дортмунд заема четвърто място също с 21. Хофенхайм са шести с 18.

Борусия Д – Байерн 0:4

Преди дни пък Байерн допусна изненадваща загуба от Саарбрюкен и изхвърча от Купата на Германия.