Микел Артета: На 100% съм сигурен, че нямаше по-добър отбор от Арсенал в Шампионска лига

08 май 2025, 10:16 часа • 453 | прочитания

Мениджърът на Арсенал Микел Артета бе изключително разочарован от отпадането на неговия отбор на 1/2-финалите на Шампионска лига. "Топчиите" допуснаха втора загуба от ПСЖ и с общ резултат 1:3 се сбогуваха с мечтата си да играят на финал. След мача Артета заяви, че е на 100 процента сигурен, че не е имало по-добър отбор от Арсенал в тазгодишното издание на Шампионска лига - и тъкмо затова усеща голяма болка от поражението.

Донарума направи разликата между ПСЖ и Арсенал

"Първо искам да поздравя ПСЖ за достигането до финала. Ще направя анализ, когато страстите се охладят. Когато погледнете двата мача, най-добрият им играч бе вратарят. Той направи разликата в сблъсъка. Мисля, че бяхме много по-близо до целта от това, което резултатите показват. След 20 минути трябваше да водим с 3:0. Трябваше ни нещо малко, за да продължим напред, но не се случи. Бяхме много близо и за дълги периоди от двата мача бяхме много по-добри от тях, но не сме на финала и това боли", каза Артета.

Още: ПСЖ елиминира Арсенал и ще спори с Интер за трофея в Шампионска лига

Микел Артета

"Шампионска лига се решава в наказаталното поле - между нападателите и вратарите"

"Ако искаме да спечелим това състезание, трябва да осъзнаем, че има определени неща, които зависят от нас. Не трябва просто да разбирате, че сме аут. Не е начинът, по който гледам на нещата. На 100% съм сигурен, че нямаше по-добър отбор от Арсенал в състезанието от това, което видях, но ние отпаднахме. Този турнир се решава в наказателните полета, а там са нападателите и вратарите и техният беше най-добрият и в двата мача", добави още той.

"Толкова се гордея с играчите. Те заслужават много признание за това, което правят в контекста на ситуацията и количеството контузии, вероятно най-лошото състояние, в което можехме да пристигнем тук като отбор. Да дойда тук в тази ситуация и да се представим по този начин, това ми дава много положителни неща за бъдещето, но тази вечер съм много разстроен", завърши Микел Артета.

Още: 17-годишният Ламин Ямал със силни думи след загубата - даде голямо обещание на Барселона

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес