Милан губи 45 млн. евро, ако не се класира в Топ 4

07 февруари 2023, 12:18 часа • 1477 | прочитания

Милан ще загуби около 45 милиона евро, ако не успее да се класира в Топ 4 в Серия А. Причината е, че ако „росонерите“ не успеят да се наредят сред най-добрите четири отбора в първенството няма да играят в Шампионска лига през следващия сезон. Турнирът носи сериозни приходи на участниците в него, а неучастието в надпреварата коства големи финансови загуби на клубовете.

Още: В Испания се отрекоха от една от най-големите си звезди

Още: Новият ключов играч на Реал Мадрид, който може да се окаже Х фактор за стила на Шаби Алонсо

През сезон 2021/22 Милан се завърна в Шампионска лига след седем години извън турнира. Отборът на Стефано Пиоли отпадна в груповата фаза, но въпреки това успя да генерира приходи от 45 милиона евро. През настоящата кампания „росонерите“ се класираха за 1/8-финалите, където ще мерят сили с Тотнъм. Това гарантира на клуба 52 милиона евро до момента.

Още: Дарвин Нунес избра къде да продължи кариерата си

Още: Роналдо отказал да участва на Световното клубно първенство поради една определена причина

От сайта „Calcio e Finanza“ изчислиха, че ако Милан стигне до Шампионска лига през следващия сезон, дори и да загуби всичките си мачове в групите, клубът ще прибере над 30 милиона евро. В тези пари не влизат приходите от билети за домакинските мачове, както и парите. В момента „росонерите“ се намират на шесто място във временното класиране в Серия А с 38 точки, колкото има и петият Аталанта. Лацио е на четвърто място с 39, докато третият Рома е с 40.

Ако се стигне до вариант, в който Милан е аут от турнира на богатите, то тогава клубът ще трябва да продаде някоя от звездите си. Най-голям интерес има към португалския национал Рафаел Леао.

Още: Трент заглуши критиците и показа съвсем друго лице в Реал Мадрид

Още: Задава се колосален сблъсък на 1/8-финалите на Световното клубно първенство - потваря се дерби от Шампионска лига!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес