Сензационен обрат в дербито на Манчестър и корабокрушение за Ливърпул на южния бряг

2112

Манчестър Юнайтед успя да обърне Манчестър Сити и да спечели градското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига с резултат 2:1 на "Олд Трафорд". Джак Грийлиш откри за "небесносините" в 60-ата минута, но в 78-ата Бруно Фернандеш изравни, а четири минути по-късно Маркъс Рашфорд сътвори пълния обрат.

Манчестър Юнайтед 2:1 Манчестър Сити (РЕПОРТАЖ)

Ливърпул пък претърпя същински крах на южния браг като гост на Брайтън, отстъпвайки с 0:3 на "чайките" в мач, в който футболистите на Юрген Клоп бяха неузнаваеми. "Червените" се разминаха с попадения през първото полувреме, но през втората част Соломон Марч вкара на два пъти, а в края се разписа и юношата на Юнайтед Дани Уелбек.

Брайтън 3:0 Ливърпул (РЕПОРТАЖ)

В класирането Арсенал остава лидер с 44 точки, като "топчиите" играят срещу Тотнъм в неделя. Втори е Манчестър Сити с 39 пункта, а Манчестър Юнайтед заема третото място с 38 точки. Нюкасъл допълва топ 4 с 35 пункта. Брайтън пък изпревари Ливърпул в подреждането и вече е седми с 30 пункта, докато мърсисайдци са осми с 28 точки.

Челси се срина срещу Фулъм, Жоао Феликс с червен картон в дебюта си

Пропадането на Челси няма край. „Сините“ от Лондон записаха поредно поражение, този път от Фулъм с 1:2. Пръв в мача з...