Слаб Лудогорец с втора поредна загуба в Лига Европа

2041
Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

Продължаването на Лудогорец напред в Лига Европа изглежда все по-трудно за българския тим. Шампионите изиграха плах мач в Швейцария и допуснаха фатална грешка в края, която донесе победата с 1:0 на Цюрих и остави куп въпросителни за решаване пред треньора Пауло Аутори.

Единственото попадение в мача беше дело на централния бранител на домакините Палсон, който беше изпуснат при центриране от корнер и засече необезпокоявано с глава пред погледа на Антон Недялков.

Лудогорец с неприятна загуба от Байер в Разград

Българският шампион Лудогорец претърпя неприятна загуба с 2:3 от Байер Леверкузен в първия си мач от сезона в турнира Лига Европа. Игра...

Самият двубой се проведе в слабо темпо и почти нямаше положения пред двете врати. Пауло Аутори обаче ще трябва да обяснява защи Лудогорец излезе толкова дефанзивно в мач, който трябваше да бъде спечелен, както и защо в нападение игра Жуниор Брандао, след като до момента имаше само 9 минути за новия си тим. В игра се появи Свиерчок 20 минути преди края, но той нямаше как да повлияе върху крайния изход на срещата.

В класирането Байер Леверкузен и Цюрих са лидери с по 6 точки, но Леверкузен има повече отбелязани голове от конкурента си за първото място. Сега за Лудогорец следват два мача с АЕК Ларнака, като победите са задължителни. Всички резултати от мачовете в Лига Европа вижте в Sportlive.bg.