The Independent: Контузията на Рууни стопира трансфера на Бербатов

28 август 2012, 19:13 часа 4160 прочитания 0 коментара

За ново евентуално развитие около бъдещето на Димитър Бербатов пише днешното издание на The Independent.

Още: Голяма звезда отпадна от националния отбор на Бразилия: трима от Реал се завръщат

Още: Световният шампион, който няма да бъде запомнен с успехите си, а с грозната провокация срещу един от най-великите играчи

Според информацията, контузията на звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни може да попречи на трансфера на българския нападател във Фиорентина, или в който и да било друг клуб.

Английският национал ще бъде извън терените повече от месец, а това може да накара сър Алекс Фъргюсън да спре преминаването на Димитър Бербатов, за да има още един вариант за атаката на "дяволите", допълва sport1.

Изданията в Италия не спират да съобщават в последните няколко дни, че Фиорентина и Манчестър Юнайтед са се споразумели за бившия капитан на националния отбор на България, а сумата възлиза на 5 милиона евро. Въпреки това трансферът може и да не се осъществи и той да остане на „Олд Трафорд“ още известно време.

Слуховете сочат още, че сър Алекс Фъргюсън е ядосан на Уейн Рууни, който бе оставен на скамейката в мача срещу Фулъм, когато се контузи. Първоначално беше обявено, че възстановяването на Рууни ще трае четири седмици, но е напълно възможно той да отсъства повече.

Английският нападател се появи като резерва през второто полувреме при успеха на „червените дяволи“ с 3:2 над Фулъм, но секунди преди края на редовното време бе контузен. Рууни се хвърли пред удар на Уго Родайега, а футболистът на лондончани при приземяването си на тревата стъпи с цялата си тежест с бутоните върху бедрото на Рууни.

Редактор: Иво Георгиев

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Весела Софева
Весела Софева Отговорен редактор
Новините днес