Юнайтед сложи край на негативната си серия с труден успех срещу последния (ВИДЕО)

479

Манчестър Юнайтед сложи край на негативната си серия от три поредни загуби във всички турнири, след като победи Бърнли в двубой от шестия кръг на Висшата лига. Срещата завърши при резултат 1:0 за гостите. Единственото попадение в срещата падна в самия край на първото полувреме и бе дело на Бруно Фернандеш.

Отмениха гол на Юнайтед

Юнайтед започна по-уверено срещата и още в 6-ата минута Расмус Хойлунд бе изведен сам срещу стража на домакините, но не успя да го преодолее. Играчите на Бърнли стигнаха до добро положение малко по-късно, след като Зеки Амдуни стреля с глава, но Андре Онана успя да спаси.

В 16-ата минута Бърнли бе много близо до гол. Амдуни получи добра топка зад гърба на отбраната и стреля. Ударът му обаче срещна левия страничен стълб на вратата на „червените дяволи“. Десетина минути по-късно гол на Джони Еванс бе отменен заради засада. В крайна сметка Юнайтед поведе последната минута на редовното време, когато Еванс изведе добре Бруно Фернандеш, който с мощен удар се разписа за 1:0.

Юнайтед можеше и да си изпати

Posted by Manchester United on Saturday, September 23, 2023

След почивката Бърнли опита да натисне съперника си, но така и не успяваше да стигне до добри положения. Юнайтед пък свали темпото и можеше да си изпати в 75-ата минута, когато Бруун Ларсен навлезе в наказателното поле, но не успя да преодолее Онана. Малко преди края на редовното време домакините отново бяха близо до попадение, но ударът на Берге не намери опразнената врата на „червените дяволи“.

В крайна сметка футболистите на Манчестър Юнайтед се поздравиха с успех. След победата „червените дяволи“ събраха 9 точки в актива си след 6 изиграни мача и се намират на осмо място във временното класиране във Висшата лига. Бърнли пък са последни със само една точка в актива си.

По-рано днес Манчестър Сити победи Нотингам Форест и продължава да е без загуба във Висшата лига.