Холандецът Лиус ван Гаал, който е спряган за сигурен заместник на Дейвид Мойс начело на Манчестър Юнайтед и този път ще се довери на местен кадър, когато застава на чело на нов отбор. В случая Ван Гаал иска да задържи Райън Гигс в треньорския щаб на отбора. 62-годишният специалист ще настоява за това, още повече, че сънародникът му Патрик Клуиверт няма да може да го последва в Англия.
Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"
Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия
Райън бе назначен за мениджър след раздялата с Мойс и Ван Гаал вижда в него човек, на който би могъл да се довери
„Винаги, когато отида в нов клуб, искам да задържа един треньор от вече съществуващия щаб“, сподели Лиус ван Гаал пред сайта на ФИФА.
Манчестър Юнайтед ще трябва да избере и нов капитан, след като Неманя Видич ще играе в Интер през новия сезон. Робин ван Перси е спряган за евентуален наследник.
Още: "Изглеждаше, че никой не може да надмине Меси и Роналдо, но се появи Ламин Ямал"
Още: Разочарование и за Роналдо, и за Меси - останаха без Шампионска лига в Азия и Америка
„Характерът е много важен. Моите капитани са истински професионалисти, а също така амбициозни и честни хора“, казва Ван Гаал по темата.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Велико шоу! Интер вкара 3 на Барса, но не победи в Шампионска лига