След успешното прибиране на реколтата през есента, опитните градинари често използват различни техники за поддържане на плодородието на почвата. Има един необичаен вариант, който мнозина използват - те не изкореняват зелето и доматите.
Още: Топ 5 на цветята, които защитават градината ви от вредители
Още: Доматени издънки - как да ги идентифицираме на растението
Използвайте тези естествени методи и ще се отървете от плевелите ЗАВИНАГИ!
Когато става дума за зелето, особено къснозрелите сортове, опитните градинари не го изкореняват след реколтата. Корените, оставащи в почвата, започват да гният и по този начин обогатяват почвата със съществени микроелементи. Гниенето на корените привлича земни червеи, които допълнително подобряват структурата на почвата. За да се използват и зелевите листа като естествен тор, те могат да се разпръснат по градината и след това да се вградят в почвата през пролетта.
Ето как да създадете градина, която не се нуждае от поливане и торене
Още: Забравеното съкровище: Как да засадите мушмула в двора си
Още: Украшение за двора: Сега е идеалното време за засаждане на японска дюля
Същата логика важи и за доматите, като някои градинари дори поливат корените с лекарства, които насърчават гниенето. Така гниещите корени на доматите обогатяват почвата и изпълняват ролята на зелен тор.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Само телените червей обичат картофи повече от вас - как да предпазите реколтата
Чрез този необичаен метод, опитните градинари поддържат плодородието на почвата и гарантират успешни бъдещи реколти, без да изкореняват зелето и доматите.