Тони е диагностициран с рядка генетична болест, тежката форма на Бета Таласемия майор (Болест на Кулей). Той е борец, борещ се за живота си, а е само на 14 години. В България в момента му се прилага единствено периодична живото-поддържаща терапия чрез кръвопреливане, с която се цели да се поддържат кръвните показатели горе-долу в задоволителни граници.
Още: Васил страда от тежко заболяване. Търси помощ да живее достойно
Още: Шанс за живот: Дарин Колев има спешна нужда от нашата помощ (ВИДЕО)
При тази болест хемоглобинът пада под нормата, а основната му функция е пренасянето на кислород от белите дробове към тъканите. Всички органи имат нужда от хемоглобин, респективно от кислород. След всяко кръвопреливане се натрупва желязо в организма, съответно в черният дроб, слезката, бъбреците, сърцето, ендокринната система и в костният мозък ( с течение на времето костният мозък се разраства и костите стават лесно чупливи).
Шанс за лечение семейството открива в Турция чрез костно-мозъчна трансплантация. Семейството му получи предварителна оферта от клиниката, но сумата е непосилна за тях.
За лечението му са необходими над 100 000 евро.
Още: Зов за помощ: 17-годишната Ивелина се бори за живота си
Още: Малката Хриси има нужда от помощ да проходи
Вижте как може да помогнете като отворите ТОЗИ ЛИНК
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Семейството на Тео търси помощ за лечението му
Още: 3-годишният Митко се нуждае от средства за лечение. Да помогнем!